Ministar Vesić: Nisam kriv ali ću sutra podneti ostavku

Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije Goran Vesić kazao je večeras da će sutra podneti ostavku zbog nesreće na železnkoj stanici u Novom Sadu kada se obrušila nadstrešnica i poginulo je 14 ljudi, a više desetina povređeno.

Protest ispred Ministarstva građevinarstva i zgrade Vlade u Beogradu: Aktivisti traže ostavku ministra Vesića

Veliki broj ljudi danas se okupio na Savskom trgu u Beogradu u „pet do 12“, a onda zaputio do Ministarstva građevinarstva, u znak protesta zbog nesreće u Novom Sadu. Ispred ministarstva građevinarstva oni su ruke obojene crvenom farbom pokazivali policajcima (koji im nisu dali da priđu zgradi) i prezimenima prozivali svakog od njih, pitajući ih „ima li ijedan pošten da odgovorne za tragediju u Novom Sadu pohapsi“. Masa je u jednom trenu počela da uzvikuje „čuvate ubice“.

Četrnaestoro poginulih, troje teško povređenih od urušavanja nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu

Betonska nadstrešnica Železničke stanice u Novom Sadu, u petak u 11.50, otpala je sa zgrade i pala na ljude. Ministar unutrašnjih poslova saopštio je da je poginulo 14 ljudi, a troje je teško povređeno. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić traži političku i krivičnu odgovornost. Vlada Srbije je zbog nesreće danom žalosti proglasila subotu, 2. novembar, a žalost u Novom Sadu trajaće tri dana.

Druga sednica Skupštine GO Obrenovac u utorak 8. oktobra

Ostavka zamenika sekretara Skupštine GO Obrenovac, pripajanje JKP „Parking servis“ Obrenovac Javno komunalnom preduzeću „Obrenovac“, Odluka o izradi Plana detaljne regulacije (PDR) za proširenje Privredne zone „Ratari“, godišnji izveštaji o radu Uprave i Skupštine GO Obrenovac, javnih i javno komunalnih preduzeća za 2023. godinu i rebalans budžeta, na dnevnom su redu druge sednice Skupštine GO Obrenovac, koju je predsednik Skupštine Đorđe Janjić sazvao za utorak 8. oktobar.

U Beogradu otvorena nova autobuska stanica

U Beogradu je u petak otvorena nova autobuska stanica, u novobeogradskom Bloku 42 gde je nekada bila “Buvlja pijaca”, a u nedelju, 29. septembra biće prvi polasci.